شبهه درباره پیامبر قسمت اول

به نام خدا

سلام 49.gif

تو فکر این بودم که چه مطلبی رو برا پست اینبار انتخاب کنم !دوباره ناله از فراق و هجران اقا ؟یا بحث علمی و فلسفی ظهور؟ یا از وظایفمون در زمان غیبت؟ .....به دلم افتاد از دغدغه های اقامون بگم. نه از دل خوری هاش از دشمناش ، نه! از گله هایی که از ما داره .....ازما شیعه هایی که هزار و یک شبهه از دینمون تو دلمونه و دنبال حل یکیش نمیریم و ساعت ها وقتمون رو برا برنامه هایی که نمیگم گناه ولی ارزشی هم نداره میزاریم و بعد هم حرف از خرابی جامعه و ظهور نکردن اقا میزنیم .....بگذریم .....

یکی از شبهه هایی که متاسفانه نمیدونم چرا با اینکه جوابی به این سادگی داره انقد همه جا پیچیده و حتی برا خیلی از ماها که علاقه شدید به پیامبرمون داریم هم وجود داره اینه که چرا پیامبر همسران متعددی دارند ؟

تو دو تا پست یه جورایی میخوایم دلمون رو قرص کنیم که پیامبر لحظه ای ازعمرشون رو به هوس نگذروندند و دلیل تعدد همسرشون صلاح اسلام بوده نه علاقه به همسر و نعوذبالله تنوع طلبی  :

تعدد همسران پیامبر ،تنوع طلبی یا مصلحت؟!07.gif

در یکی از کتب غربی نوشته شده توسط مسیحیان در مورد حضرت محمد (ص ) نوشته شده است :

آن حضرت تابع هوا و هوس بود و با اینکه به پیروانش دستور میداد :

بیش از چهار زن اختیار نکنند خودش زنان بیشتری داشت .

(حرفی که تو دل خیلی از ماها هم هست )

در صورتی که تاریخ نویسان بیطرف اعم از مسلمان و یهودی نوشته اند که :

ازدواج های رسول خدا برای شهوترانی نبوده چرا که پیامبر در سن 25 سالگی که اوج هیجان و لذت طلبی جوان است و در جامعه ای که تعدد همسر نه منع شرعی داشته و نه منع عرفی و از طرفی دختران جوان و زیبا روی به همسری محمد امین افتخار میکردند پیامبر با خدیجه که زنی40 ساله و بیوه بوده  ازدواج می کند و برای مدت 25 سال با یک زن به سر می برند.

آیا در 10 سال اخر زندگی پیامبر که همراه بود با جنگ های متعدد و کارشکنی های طاقت فرسا پیامبر به دنبال شهوترانی و کامجویی میروند؟ آنهم از کسانی که اغلب بیوه و سالخورده اند و اغلب چندین بچه یتیم دارند ؟!!!

پ.ن :

۱-ایشالله توضیح علل هریک از ازدواج های پیامبر به طور جداگانه در پست بعدی ارائه میشه 31.gif

۲-اگه دوستان کسی قانع نشده یا فکر میکنند که احتیاج بیشتری به توضیح هست یه پیام بزارند که بحث رو ادامه بدیم .

/ 6 نظر / 22 بازدید
شميم ياس

سلام خيلی خوبه ولی فکر ميکردم اينجا فقط مهدويه خوب شبهه ها ي مهدويت روهم بنويسی خوبهاللهم عجل لوليک الفرج يامهدی

اميد

سلام . کاشکی از همون اول بدون اينکه اين همه پستتون طولانی بشه رفته بودين سر اصل مطلب . فکر نميکنم قسمت اول مطلبتون زياد لازم بود . اما به هر حال مطلبتون خيلی خوب بود . توی اين همه وبلاگ احساس مذهبی وحود اين مطالب غنيمته

کفش

سلام با نظر اميد موافقم خيلی خلاصه تر هم ميشد نوشت ! نقطه

كوثر

سلام. فکر کنم موضوع خوبی باشه

تاراـب

وسلام نام خداست این مطلبتو خونده بودم و خیلی هم استفاده کردم! من وبلاگتو خیلی دوست دارم ! در ضمن اگر نقصی توی وبلاگ من دیدی و به هر دلیلی خوشت نیومد لطف کن برام بنویس من انتقادپذیرما!

یاس۱۸ساله

بنام خدا سلام عزیزم ممنون...میگما یه کم به ما هم یادبده...خدایا فخربه این گونه بچه ها که اشکال نداره ....میفخریم.... ضمنا ما همچنان مشتری هستیما گرچه کوچک/ قربونت راستی ! دعام میکنی؟